YG İnşaat tarafından İstanbul Anadolu yakası Kartal'da inşa edilen Yakapark projesinde konut satışları başladı.

6 bin 300 metrekarelik arsa üzerinde kurulan Yakapark projesi, 3 blok tasarımı ile dikkat çekiyor. İkisi 12 katlı, biri 16 katlı olan bloklar dış mimari yapısıyla göz kamaştırıyor. Öte yandan projede 166 konut hayata geçiriliyor.

Yakapark projesinde yer alan konutlar 2+1, 3+1, 4+1, 3+2 ve 4+2 konut tipli seçenekler barındırıyor. Projedeki modern dairelerin büyüklükleri ise 86 metrekareden başlayarak konut tipine göre 298 metrekareye kadar çıkıyor.

Yakapark fiyatları 325 bin 200 TL'den başlıyor. Metrekaresi 3 bin 800 TL'den satışa sunulan daireler için YG İnşaat tarafından kişiye özel ödeme seçenekleri ve vade seçenekleri sunuluyor. Yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunan projede, peşin ödemelerde yüzde 10 indirim de sağlanıyor.

'Çevre dostu proje' olarak nitelendirilen Yakapark projesinde banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan suların arıtılmasına olanak veren gri su sistemi kullanılacak. Projenin yaşam alanında ise yeşil hakimiyeti dikkatlerden kaçmıyor.

Kartal'ın Yakacık bölgesinde kurulan Yakapark projesi, Aydos Ormanları'na komşu durumda bulunuyor. E-5 otoyolu üzerinde yer alan proje, metro ve diğer toplu taşıma noktalarına yürüme mesafesinde bulunuyor.

Yakapark projesinin sosyal donatı listesi ise oldukça zengin. Yüzme havuzu ve fitness merkezi bulunan projede mini futbol sahası, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahası, botanik bahçe, meyve bahçesi, hobi bahçesi, kış bahçesi, barbekü alanı, sinema odası, oyun odaları, kreş, güvenlik ve kapalı otopark gibi sosyal donatılar yer alıyor.